Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Koniec rosyjskiej propagandy w polskim internecie. Portal Marcina Roli zablokowany!

W związku z coraz częstszą publikacją w internecie treści rozpowszechniających rosyjską propagandę na temat przebiegu wojny na Ukrainie, ABW zablokowała wiele stron internetowych, które dopuszczały się tego procederu. Wśród nich jest portal Wrealu24.pl, należący do Marcina Roli.

Autor: redakcja

Jak wynika z ustaleń bloga Zaufana Trzecia Strona, na liście zablokowanych portali znalazły się obie domeny telewizji internetowej Marcina Roli - wrealu24.pl oraz wrealu24.tv. Blokadą objęto także rosyjskie witryny Ria.ru i Lenta.ru, a także prorosyjskie strony Dziennik-polityczny.com, Rt.com, Ruptly.com, Wicipolskie.pl, Wolnemedia.net. Było to możliwe dzięki wydaniu stosownej decyzji przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) o blokowaniu wszystkich stron szerzących rosyjską propagandę. 

"To jest kilkadziesiąt adresów, które zostały zidentyfikowane przez ekspertów od walki z dezinformacją"

- mówił Cieszyński w kwietniu. 

Mimo blokady strony internetowej wrealu24.pl, w dalszym ciągu funkcjonują kanały Marcina Roli na portalu YouTube. Decyzję o ewentualnej blokadzie może podjąć wyłącznie Google.

Groźby wobec Tomasza Sakiewicza 

Marcin Rola zasłynął niedawno groźbami wyartykułowanymi wobec redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasza Sakiewicza. Właściciel prorosyjskiego portalu zagroził Sakiewiczowi sądem, jeżeli ten nie wystosuje wobec niego przeprosin na antenie Telewizji Republika.

Autor: redakcja

Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl